Як спіймати фейк? (інфографіка)
Фейк — це завідомо неправдива інформація, метою якої є викривлення певного факту, точки зору та штучне формування в аудиторії ставлення до того чи іншого явища або події. Фейки досить емоційні. Зазвичай вони побудовані на сюжетах, які працюють із базовими людськими цінностями й потребами — тим, що стосується кожного із нас.
Читайте повну версію інтерв'ю з Вікторією Романюк: "Фейки як загроза здоровому глузду та інструмент у битві наративів" за посиланням


Хто з нас не чув славнозвісних фейкових новин (fake news)? Цей термін увійшов у широкий вжиток після президентських виборів у США, коли Дональд Трамп уперше звинуватив американських журналістів у «поширенні фейків». Тоді, у 2017 році, видавництво Collins назвало fake news поняттям року. Однак те, що з уст американського голови держави звучить часто як фан, насправді є дієвим інструментом інформаційної війни.
Фейк — це завідомо неправдива інформація, метою якої є викривлення певного факту, точки зору та штучне формування в аудиторії ставлення до того чи іншого явища або події. Фейки досить емоційні. Зазвичай вони побудовані на сюжетах, які працюють із базовими людськими цінностями й потребами — тим, що стосується кожного з нас.

На що ж варто звернути увагу, аби розпізнати фейк?

Аби розпізнати фейк, необхідно, в першу чергу, звертати увагу на джерела інформації, аналізувати, чи не намагаються у вас викликати дуже позитивні або, навпаки, вкрай негативні емоції. Також важливо звертати увагу, чи дотримано у матеріалі баланс думок, чи присутній фактаж та чи немає оціночних суджень. Особливо, це стосується "думок" псевдоекспертів або "проданих мізків" - людей, які під виглядом незалежних експертів просувають інтереси певної політичної партії чи окремого політика.

Пошерити в соцмережах
Made on
Tilda