Тест
Перевір свій рівень медіаграмотності
Що ти знаєш про ЗМІ, а що вони про тебе? Чи вмієш ти аналізувати інформацію? Чи легко тебе ошукати? Пройди тест та дізнайся свій рівень медіаграмотності.
Вперед!
Медіаграмотність – це:
Так, це правильна відповідь!
Не зовсім, це визначення медіаосвіти.
Не зовсім, це визначення медіабезпеки.
Далі
Перевірити
Результат
Офіційним власником яких телеканалів є народний депутат Тарас Козак?
Error. Телеканал ICTV входить до телевізійного холдингу StarLightMedia, який належить олігарху Віктору Пінчуку – власнику трубно-колісної компанії Interpipe та нафтогазових активів
Вірно! Офіційним власником телеканалів 112, NewsOne та Zik є Тарас Козак. Останній він купив у львівського бізнесмена Петра Димінського на початку цього літа.
Власниками 24 каналу (ПАТ Телерадіокомпанія «Люкс») є дружина мера Львова Катерина Кіт-Садова (76,7%), Роман Андрейко (13,1%) та Оксана Андрейко (10,1%).
Далі
Перевірити
Результат
Кому належить «Медіа група «Україна», яка включає в себе телеканали: «Україна», «НЛО TV»; «Індиго TV», «Футбол 1» / «Футбол 2»?
Ні-ні, Пінчуку належить телевізійний холдинг StarLightMedia.
Так, правильно! Медіа група "Україна" Ахметова замикає трійку ТОПових телевізійних холдингів України. Водночас, канал "Україна" Ахметова має найвищі рейтинги.
Помилочка. Фірташ є власником медіа-холдингу Inter Media Group.
Далі
Перевірити
Результат
Власником якого(яких) телеканалів є екс-президент України Петро Порошенко?
Не зовсім. Офіційним власником телеканалу «Прямий» є компанія «Парлімо Трейдинг Лімітед» (Кіпр, кінцевий власник - екс-глава Київської міської держадміністрації Володимир Макеєнко, якому приписують зв'язок з Порошенком).
А от «5 канал» дійсно належить екс-президенту.
Ні-ні. Офіційно власником є компанія «Парлімо Трейдинг Лімітед» (Кіпр, кінцевий власник - екс-глава Київської міської держадміністрації Володимир Макеєнко, якому приписують зв'язок з Порошенком).
Правильно! Власником «5 каналу» є колишній очільник держави Петро Порошенко.
Далі
Перевірити
Результат
У якому разі інтернет ЗМІ звільняється від відповідальності за поширення недостовірної інформації?
Не вірно. Згідно із однойменним законом, є виключні випадки, коли ЗМІ звільняються від відповідальності.
Вірно. Цей пунк зазначено у Законі України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»
Звісно, ні. Особисті сторінки в соцмережах політиків і посадовців не є офіційним джерелом інформації. Тому поширення інформації з цих джерел, у разі з'ясування їх недостовірності, може призвести до відповідальності поширювача інформації.
Далі
Перевірити
Результат
Чи є цей матеріал маніпулятивним?
Так, вірно. Це маніпуляція російських ЗМІ. Насправді ж, законопроект, що забороняє доступ російським спостерігачам, український парламент ухвалив 7 лютого, через два дні після статті "Российской газеты". На момент написання статті Порошенко ще не підписав цей законопроект. Цю інформацію можна легко перевірити на офіційних джерелах: rada.gov.ua.
Ні, не вірно. Це маніпуляція російських ЗМІ. Насправді ж, законопроект, що забороняє доступ російським спостерігачам, український парламент ухвалив 7 лютого, через два дні після статті "Российской газеты". На момент написання статті Порошенко ще не підписав цей законопроект. Цю інформацію можна легко перевірити на офіційних джерелах: rada.gov.ua.
Далі
Перевірити
Результат
Це фейк чи не фейк?
Так, це фейк. Як і всі інші матеріалі на цьому інтернет-порталі. UAReview в Україні – це гумористичний ресурс, який навмисне публікує фейкові новини.
Ні, це фейк. Як і всі інші матеріалі на цьому інтернет-порталі. UAReview в Україні – це гумористичний ресурс, який навмисне публікує фейкові новини.
Далі
Перевірити
Результат
Новина «Тимошенко розкритикувала NewsOne за ідею провести телеміст із Кремлем» є
Не вірно. Це замовний матеріал – «джинса». Якщо «загуглити» заголовок, його можна слово в слово знайти в кількох виданнях, що є однією з найяскравіших ознак «джинси».
Не зовсім. Хоча елементи маніпуляції і в тексті, і в заголовку, звісно, присутні. Однак, Це замовний матеріал – «джинса».. Якщо «загуглити» заголовок, його можна слово в слово знайти в кількох виданнях, що є однією з найяскравіших ознак «джинси».
Так, правильно! Це замовний матеріал. Якщо «загуглити» заголовок, новину можна слово в слово знайти в кількох виданнях, що є однією з найяскравіших ознак замовних матеріалів у ЗМІ.
А от і ні. Це замовний матеріал – «джинса». Якщо «загуглити» заголовок, його можна слово в слово знайти в кількох виданнях, що є однією з найяскравіших ознак «джинси».
Далі
Перевірити
Результат
Як думаєш, які розлади здоров'я може викликати споживання «вірусної» інформації?
А от і ні, тебе може спіткати часткова або цілковита втрата інтенційності особистості, ефект роздвоєння свідомості та «подвійної моралі». Тож обережно з "вірусною інформацією".
Правильно! Ці захворювання відносяться до психосоматичних розладів, які можуть бути викликані надмірним споживанням «вірусної» інформації. Тож обережно з "вірусною інформацією"
Не те. Споживання «вірусної» інформації може викликати часткову або цілковиту втрату інтенційності особистості та спровокувати ефект роздвоєння свідомості та «подвійної моралі». Тож обережно з "вірусною інформацією"
Далі
Перевірити
Результат
Як захистити себе від негативного впливу неякісної інформації?
хороша спроба, але ні. Ти ж все одно можеш почути новини по радіо, їдучи в таксі або по телебаченню, сидячи у закладі. Повна відмова відмова від гаджетів – це не вихід, а от поставивши собі чіткі обмеження на користування соцмережами, месенджерами та читання новинних сайтів, ти зможеш суттєво знизити ризик інформаційного вигорання.
Вірно. Це допоможе оптимізувати твій час та змусить більш раціонально ставитися до споживання інформації.
Непогано, але раз на місяць це замало. Психологи радять відпочивати від новин та гаджетів не рідше одного разу на тиждень, таким чином розвантажуючи свій мозок.
Далі
Перевірити
Результат
Де я? Хто я?
Рівень медіаграмотності критично низький. Ти, на жаль, поки що губишся в тенетах інформаційного світу.

Тобі важко відрізнити реальні факти, які стоять поруч із неправдою, недостовірні фото або відео, які подаються ніби то, як підтвердження інформації. Намагайся більше читати та аналізувати інформацію, перевіряй достовірність джерел, користуйся інструментами для фактчекінгу – і ти з часом навчишся досить вдало фільтрувати інформацію.


Дізнавайся, як захиститись від маніпуляцій на idecide.com.ua та ділись тестом з друзями!
Пройти знову
Щось чув/чула...
Рівень медіаграмотності бажає кращого.

Непоганий результат. Але є ще куди рости. Намагайся більше читати та аналізувати інформацію. Перевіряй першоджерела, відключай емоції, коли читаєш новини. Критичне мислення, розуміння причинно-наслідкових зв'язків, вміння «сортувати» інформацію – все це допоможе тобі на шляху освоєння медіаграмотності.

Дізнавайся, як захиститись від маніпуляцій на idecide.com.ua та ділись тестом з друзями!
Пройти знову
Гуд, гуд
Рівень медіаграмотності вище середнього.

Так тримати, не зупиняйся! Перевіряй першоджерела, відключай емоції, коли читаєш новини. Критичне мислення, розуміння причинно-наслідкових зв'язків, вміння «сортувати» інформацію – все це допоможе тобі на шляху освоєння медіаграмотності.
Пройти знову
Справжній медафахівець
Високий рівень!

Вітаємо!
Ти добре орієнтуєшся в медіапросторі і тебе не так-то й легко обманути. Відсутність балансу думок, однобоке подання фактів, оцінки, коментарі, узагальнення – все це ти з легкістю відрізняєш від професійного журналістського матеріалу. Продовжуй у тому ж дусі!
Пройти знову
Made on
Tilda